Product Details:
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 1500 mm |
| Operation Type | Manual |
| Usage/Application | Industrial, Commercial |
| Roll Clamp Type | Fixed Clamp |
| Max Roll Diameter | 1200 mm |
| Roll Width Range | 500–1200 mm |
| Material | MS |
| Wheel Type | Nylon |
| Suitable Roll Type | Paper Roll |
| Capacity | 1000 Kg |
| Lowered Height | 110 mm |
| Raised Height | 1000 mm |
| Platform Size | 700 mm L x 600 mm |
Power Pack Details:
Additional Information: