Product Details:
| Load Capacity | 1500 kg |
| Lift Height | 1500 mm |
| Operation Type | Manual |
| Type | Fork Stacker |
| Fork Length | 900 mm |
| Usage/Application | Goods Lifting |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Lifting Capacity | 1000 kgs |
| Brand | Astha make |
| Power Source | 3 phase power supply |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Load Capacity | 1000 kg |
| Capacity | 1 Ton |
| Lifting Height | 1 meter |
| Lift Height | 1600 mm |
| Lift Operation | Electric Lift |
| Type | Fork Stacker |
| Travel Operation | Manual Travel |
| Usage/Application | Industrial |
| Fork Length | 1100 mm |
| Lifting Capacity | 4 ton |
| Fork Width | 540 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Country of Origin | Made in India |